
Fietsroutes langs locaties die herinneren aan de strijd tegen het water
UitREGIO - In het Land van Maas en Waal zijn veel locaties die herinneren aan de watersnoodramp van 1926, dijkdoorbraken of de strijd tegen het water. Denk aan monumenten, gemalen, dijkmagazijnen, wielen en overloopgebieden. Er zijn nu drie fietsroutes langs deze locaties. En daarnaast negen informatieborden die het verhaal van de watersnood van 1926 vertellen. Zaterdag 18 april worden deze onthuld.
In het Land van Maas en Waal wordt dit jaar uitgebreid stilgestaan bij de watersnoodramp van een eeuw geleden. De fietsroutes en informatieborden passen in dat programma. Ze zijn samengesteld door de Werkgroep Watersnood ’26 in samenwerking met tien historische verenigingen in het Land van Maas en Waal.
De fietsroutes variëren in lengte van 42 tot 53 kilometer. De eerste begint bij de locatie tussen Overasselt en Nederasselt waar de Maasdijk indertijd brak en gaat van daaruit via Wijchen naar Beuningen, Ewijk en Winssen en via Bergharen en Hernen weer terug. De tweede route doet onder meer Druten, Boven-Leeuwen, Appeltern en Batenburg aan. De derde gaat door ‘de zak van Maas en Waal’, het lager gelegen gebied tussen Leeuwen, Dreumel, Alphen en Maasbommel, dat het in 1926 het zwaarst te verduren kreeg.
Alle fietsroutes en de plekken waar de informatieborden staan, zijn te vinden op de website van Watersnood ‘26. Folders met de fietsroutes zijn ook verkrijgbaar bij toeristische punten in Maas en Waal en de gemeentehuizen.



