De geslaagden en hun trainers van de Stappenexamens.
De geslaagden en hun trainers van de Stappenexamens. Foto: Inja Pater

Schaakvereniging Tornado sluit seizoen af

Sport

DRUTEN – Schaakvereniging Tornado heeft vrijdag 10 juli het seizoen afgesloten met de traditionele slotavond. Naast de uitreiking van de Stappendiploma’s en de prijzen van de verschillende competities, stond een ontspannen schaakvariant op het programma.

De avond begon met een toernooi duo-schaak. Hierbij spelen twee teams van elk twee schakers tegen elkaar, waarbij de teamgenoten om beurten een zet doen zonder onderling te overleggen. Dat zorgde voor verrassende situaties en veel plezier achter het schaakbord.

Jeugdcompetitie

Na afloop volgde de prijsuitreiking van de jeugdcompetities. In de Stappencompetitie voor stap 1 en 2 eindigde Vince Meijer op de eerste plaats. Guus van Dijk won de competitie voor stap 3 en 4, terwijl Luc Tieleman de sterkste was in de competitie voor stap 5. Luc werd bovendien gekroond tot jeugdkampioen van Tornado en ontving de Jurjo Hagen Beker. Aansluitend ontvingen de jeugdleden hun Stappendiploma’s.

Ook bij de senioren werden de seizoenstitels verdeeld. Rijk-Pieter Hofstede werd kampioen van het rapidschaak, waarbij spelers minder bedenktijd hebben. Het clubkampioenschap leverde een verrassing op: Len Brands wist in de finale na een tiebreak favoriet Rijk-Pieter Hofstede te verslaan en mocht zich clubkampioen noemen. Het nieuwe seizoen start na de zomer.