
Zomerfair rond Kasteel Hernen in nieuwe film Jos Kruisbergen
Kunst en cultuurREGIO - De Jos Kruisbergen Stichting heeft een film over de zomerfair rond Kasteel Hernen samengesteld. De Maas en Waalse cineast Jos Kruisbergen was die dag in augustus aanwezig om alles met zijn vertrouwde oog voor detail vast te leggen.
‘Duizenden mensen zijn hier geweest’, vertelt een trotse Vroukje Bogaard, die namens de organisatie zichtbaar geniet van de drukte en de vrolijke sfeer.
Voor velen voelt de markt als een klein uitstapje naar Frankrijk. Nely Looman glimlacht breed: ‘Het is net alsof je door een Frans dorpje loopt, ik voel me hier helemaal thuis.’ Ook Yvonne Muton heeft haar dag: ze wist voor haar zus een bijzonder beeldje op de kop te tikken en ze onderhandelde er met een twinkeling in haar ogen nog een mooi prijsje bij.
De fair biedt voor ieder wat wils. Inja Schoofs, een ambachtelijke stoelenmaker, geeft demonstraties en vertelt openhartig over haar werk. ‘Ik heb jarenlang in de zorg gewerkt,’ zegt ze, ‘maar door alle bureaucratie ben ik daarmee gestopt. In dit ambacht heb ik mijn echte passie gevonden.’ Bezoekers luisteren geboeid, terwijl haar handen vakkundig weven.
Toch zijn er ook kleine ergernissen. Langs de paden naar het kasteel moeten bezoekers goed uitkijken voor hondenpoep - een punt van frustratie dat menig Nederlander bekend in de oren klinkt. Maar al met al overheerst de charme van het evenement.
Met kleurrijke kramen vol oude schatten en het indrukwekkende kasteel als decor, wordt het pittoreske Hernen die dag opnieuw het bruisende middelpunt van brocante. Alleen een vleugje Franse muziek ontbreekt nog om de illusie compleet te maken.
Reportage bekijken
De reportage is te zien op de website van de Jos Kruisbergen stichting: www.2bg.nl.



