
Beeld van de Heilige Franciscus van Assisi te bewonderen in Druten
HistorieDRUTEN - Stichting KLeiGoed is in het bezit gekomen van een fraai beeld van de Heilige Franciscus van Assisi. Het beeld komt uit de Willibrorduskerk van Boven-Leeuwen, die een maatschappelijke bestemming heeft gekregen.
Het beeld is gemaakt van klei en vervaardigd door Drutenaar Carel Bernard Dericks. Dericks was directeur van de steenfabriek ‘Dericks en Geldens’ uit Druten tot hij in 1977 stierf. Na de Ceramische Hochshule ging Dericks in de leer bij de Heumense beeldhouwer Jac Maris.
Naast vele werken van kunstkeramiek maakte hij ook de twee leeuwen van klei die in de pastorietuin van de kerk van Boven-Leeuwen liggen. Veel van zijn werken zijn te zien in de HIP&TIP in het Bondsgebouw.
Bijzonder aan het recent verkregen beeld is dat handen van Franciscus zijn doorboord. Hij ontving tijdens een visioen de wonden van Christus aan zijn eigen lichaam. Hij preekte de waardeloosheid van alle aardse bezittingen. Het beeld is te bezichtigen in het Bondsgebouw, Kattenburg 27 in Druten, op dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur.



