Patrick Huisman.
Patrick Huisman. Foto: Ger Loeffen

Keuzepijn

Column Babbels

Meestal valt te merken of een college van burgemeester en wethouders er een beetje zin in heeft als ze aan de klus begint. Zitten ze vol ambitie of past deze club liever op de winkel?

Wat je er verder ook van vindt, het college van Beuningen heeft aan plannen geen gebrek. Helaas kunnen ze vanaf nu letterlijk op hun handen gaan zitten. Beuningen dreigt kopje onder te gaan met een tekort van 3,5 miljoen. Al het nieuwe beleid is praktisch al geschrapt!

Er is dus kans dat u straks kunt fluiten naar dat nieuwe dorpshuis en dat nieuwe zwembad is misschien wel een fata morgana. Het is ook vrijwel zeker dat de lokale lasten omhoog moeten om het begrotingsgat te dichten. Meer belasting betalen dus!

Deze financiële malaise is grotendeels veroorzaakt door Haags beleid. Er is besloten steeds meer taken niet langer op landelijk maar lokaal niveau te regelen… Zonder daar extra middelen voor vrij te maken. Het nieuwe PVV, VVD, NSC en BBB-kabinet gaat dat niet verbeteren. Eerder het absolute tegenovergestelde en dat had u best wel een klein beetje kunnen weten.

VVD en BBB riepen in de aanloop naar de verkiezingen om het hardst dat gemeenten weer ‘financieel stabiel en gezond’ moesten worden. Maar er werd nergens gesproken over meer geld. De PVV en NSC hebben zelfs nog nooit duidelijke uitspraken gedaan over de financiering van gemeenten… Vast geen sexy onderwerp!

Wie de gemeenten wel heel saai en degelijk wilden financieren voor al die extra lokale verantwoordelijkheden? CU, SP, D66 en GroenLinks-PvdA. Stel je toch voor dat al dat verderfelijke linkse gespuis ‘t voor het zeggen had gekregen!

Dus als u straks met uw kroost kilometers moet rijden voor zwemles of u blauw betaalt aan lokale belastingen… Denk dan nog eens terug aan uw keuze in dat stemhokje in november 2023.

En vloek dan vooral tegen uzelf!

Door Patrick Huisman