Tijdens de voorstelling 'T Schurend Juk' van De Bewaorsmiense.
Tijdens de voorstelling 'T Schurend Juk' van De Bewaorsmiense. Foto: Joop Janssens

Een schitterend Schurend Juk


DRUTEN – De Bewaorsmiense speelden afgelopen weekend voor vier uitverkochte zalen de streekmusical ’t Schurend Juk. Het stuk bewijst dat het streektheater in Maas en Waal staat als een huis.

Door Gerrit Zalm

De jubileumvoorstelling, de tiende in het bijna 25-jarig bestaan van de cultuurgroep, combineert actuele thema’s met herkenbare elementen uit het dorpse leven.

Het verhaal, geschreven door Ko van den Boom en Mari van den Berg, speelt zich af op zorgboerderij De Woerd. Centraal staat de onteigening van landbouwgrond van de familie Van de Hucht. Dit raakt boer Lard en zijn gezin diep en leidt tot spanningen met de overheid en collega's. Het actuele thema van klimaat en landbouw wordt gebracht met volledige ruimte voor humor.
De cast bestaat uit een combinatie van jonge en ervaren spelers, die de onderlinge tegenstellingen overtuigend neerzetten in dialoog, dans en zang. De titel van de musical verwijst naar de schurende verhoudingen tussen verschillende belangen, die in het verhaal duidelijk naar voren komen.

Kaarten

Komend weekend volgen nog drie voorstellingen in Beneden-Leeuwen. Voor deze shows zijn nog een beperkt aantal kaarten te koop, bij Skoen Shoes & Fashion en De Rosmolen in Beneden-Leeuwen.