Bezoekers binnenplaats Kasteel Wijchen
Bezoekers binnenplaats Kasteel Wijchen Foto: Dick Vogelzang

Maas & Waals CultuurCafé

MAAS EN WAAL - Drie musea in het Land van Maas en Waal slaan dit najaar opnieuw de handen ineen voor de lezingenreeks Maas & Waals CultuurCafé. Museum Kasteel Wijchen, Museum Tweestromenland en Stoomgemaal De Tuut openen in oktober en november hun deuren voor sfeervolle avondopenstellingen vol verhalen over de rijke streekgeschiedenis.

Bezoekers worden ontvangen met een kop koffie of thee en iets lekkers, waarna een inspirerende lezing volgt over het verleden van Maas en Waal. Aansluitend is er gelegenheid om het museum te verkennen.

Lezingenprogramma

De aftrap vindt plaats op vrijdag 31 oktober in Museum Kasteel Wijchen. Historicus Kees van Galen vertelt die avond over 'De Geuzen van Batenburg'. Op woensdag 19 november neemt Jan Reijnen in Stoomgemaal De Tuut het stokje over met zijn lezing 'Canon van Maas en Waal: Dijken en overstromingen door de eeuwen heen'. De reeks wordt op vrijdag 28 november afgesloten in Museum Tweestromenland, waar Roland Gieles spreekt over 'Van Isolement naar Bereikbaarheid'.

De inloop start telkens om 19.00 uur, de lezing begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een half uur. Tot 21.00 uur is er vervolgens gelegenheid om het museum te bezichtigen. De kosten bedragen de reguliere entreeprijs plus een toeslag van 3,50 euro. De prijs is inclusief lezing en een kop koffie of thee met iets lekkers. De Museumkaart is geldig in Museum Kasteel Wijchen en Museum Tweestromenland, maar niet bij Stoomgemaal De Tuut. Kijk voor meer informatie en tickets op: museumwijchen.nl, museumtweestromenland.nl of stoomgemaaldetuut.nl.