Het huidige busstation in Druten.
Het huidige busstation in Druten. Foto: John van Gelder

Busstation wordt Reisplein

DRUTEN - Het definitieve ontwerp voor het Hoogwaardig Openbaar Vervoersknooppunt (HOV) aan de Scharenburg in Druten is in de afrondende fase. In dit ontwerp is onder andere een nieuw beheerdersgebouw opgenomen. Dit brengt met zich mee dat aan het gebouw een adres toegekend dient te worden. Aan de Scharenburg liggen meerdere bushaltes en om verwarring te voorkomen, heeft het Drutense college van B en W onlangs besloten om het busstation een eigen straatnaam toe te kennen, namelijk Reisplein. Met het Reisplein komt het HOV in Druten een stapje dichterbij. 

Door Ton Ebben

Doorstroming

Al in 2021 waren er plannen voor het Hoogwaardig Openbaar Vervoersknooppunt in Druten. Dergelijke knooppunten zijn stations voor openbaar vervoer die voldoen aan hoge eisen op het gebied van doorstroming. HOV-lijnen hebben veelal rechtstreekse routes met een beperkt aantal haltes. Om aan de hoge eisen te voldoen wordt het voorzieningenniveau vergroot en verbeterd. Zo komen er nieuwe perrons met een wachtgelegenheid, maar ook overdekte fietsstallingen en een parkeerterrein (P&R). Daarnaast komen er wachtruimtes met toilet voor de chauffeurs en reizigers.

Gronden aangekocht

De benodigde gronden zijn inmiddels aangekocht. Het parkeerterrein dat binnen het project gerealiseerd wordt, krijgt een ontsluiting op de Van Heemstraweg. Het is nog niet duidelijk wanneer de eerste spade de grond in gaat.