Eerdere internationale keuring.
Eerdere internationale keuring. Foto: Eigen foto

Thomas Spiering wint Internationale Konijnenkeuring

Verenigingen

WINSSEN - Op de Internationale Konijnenkeuring van vereniging de Vooruitgang Beuningen is Thomas Spiering uit Bedburgh Hau (Duitsland) met zijn Zwartgrannenkonijn tot winnaar verkozen. 

Een recordaantal van 130 konijnen werd voor deze unieke keuring ingeschreven, waarvan er veertig afkomstig waren van de leden van zustervereniging R184 uit Bedburg Hau. Vijf dieren behaalde het hoogste aantal te behalen punten: 97. De zwartgrannen van Thomas Spiering werd door de twee keurmeesters als beste gekozen. Op nummer twee eindigde de marter-kleurdwerg van Marcel van Onna uit Nijmegen. De andere drie dieren met 97 punten waren een deilenaar van Thijs Wijnhoven uit Groesbeek, een vlaamse reus van Reijer Schothorst uit Ede en een hangoordwerg van Jos Janssen uit Beuningen.

Deze geslaagde keuring was de laatste van het seizoen; nu gaat het fokseizoen weer in. De opening van het volgende keuringsseizoen begint het tweede weekend van augustus, wanneer de Vooruitgang met hun dieren naar Bedburg Hau vertrekt.