
’s Avonds naar het museum met het Maas & Waals CultuurCafé
UitREGIO - De vier musea van Maas en Waal, Museum Kasteel Wijchen, Museum Tweestromenland, Kasteel Hernen en Stoomgemaal De Tuut, slaan ook dit najaar de handen ineen voor het Maas & Waals CultuurCafé. Tijdens een reeks sfeervolle avondopenstellingen combineren de musea interessante lezingen met een ontspannen museumbezoek.
Het Maas & Waals CultuurCafé biedt dit najaar vier afwisselende lezingen op bijzondere locaties. Op vrijdag 2 oktober verzorgt Roland Gieles in Museum Tweestromenland de lezing ‘Van armoede naar welvaart’. Op woensdag 7 oktober staat in kasteel Hernen de lezing ‘Kasteel Hernen, Huis te Horssen, Huis te Leeuwen: wat hebben ze gemeen?’ op het programma, verzorgd door Bert Beuving. Op woensdag 14 oktober informeert Kees van Galen belangstellenden in Museum Kasteel Wijchen over ‘Het Woeste Water’. De laatste lezing in de serie is op woensdag 28 oktober in Stoomgemaal De Tuut. Jan Reijnen vertelt die avond over ‘De geschiedenis van de waterbeheersing in Maas en Waal’.
De avonden beginnen met een inloop vanaf 19.00 uur. De lezingen starten om 19.30 uur en duren ongeveer een half uur. Daarna is er tot 21.00 uur gelegenheid om het museum te bezoeken. Voor deelname geldt een toeslag van 3,50 euro, bovenop de reguliere entreeprijs. De prijs is inclusief de lezing én koffie of thee met iets lekkers. Kijk voor meer informatie en tickets op de websites van de deelnemende musea: Museum Kasteel Wijchen, Museum Tweestromenland, Kasteel Hernen en Stoomgemaal De Tuut.



