Bij de tentoonstelling 'Waterkracht' van Museum Tweestromenland.
Bij de tentoonstelling 'Waterkracht' van Museum Tweestromenland. Foto: Reinier Jansen

Muzikale middag met Maos en Waolse gedichten bij Museum Tweestromenland

Uit

BENEDEN-LEEUWEN - Museum Tweestromenland verzorgt op zondag 22 maart een muzikale gedichtenmiddag rondom de onlangs geopende tentoonstelling Waterkracht.

Het muzikale programma wordt verzorgd door Rinie van Rijsingen, beter bekend als Ronnie Rabble. De muzikant uit Boven-Leeuwen was actief in bands zoals The Zeroes en treedt op als singer-songwriter en straatmuzikant. Met een voorliefde voor de sixties en seventies brengt hij covers en eigen werk. Speciaal voor het Waterkracht-project schreef hij een nieuw lied.

Het poëtische deel is in handen van dialectdichter Rinie van Haren. In het Maos en Waolse dialect vangt hij het leven van alledag in herkenbare, ontroerende en vaak humorvolle gedichten. Zijn werk verschijnt onder meer in de Maas&Waler, de Maos en Waolse Praotcast en bij ‘t Kum Vaenèèigus Dichterbij. Deze middag brengt hij een ode aan water, de streek en het dialect.

Het optreden begint om 14.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,50 euro inclusief museumentree (met Museumkaart/Vriendenpas 3,50 euro). Reserveren is online mogelijk.

Rinie van Haren.
Ronnie Rabble.