
Stoomweekend De Tuut
UitAPPELTERN - Komend weekend, zaterdag 16 en zondag 17 augustus, is het stoomweekend bij Stoomgemaal De Tuut.
Stampende machines, zwoegende stokers, stoom en hitte; men maakt het allemaal mee tijdens de stoomdagen van De Tuut. Een aantal keer per jaar draait het stoomgemaal op volle toeren, zodat bezoekers met eigen ogen kunnen zien hoe in de jaren twintig van de vorige eeuw het Land van Maas en Waal werd drooggehouden.
Tijdens de stoomdagen zijn er overal in het gemaal vrijwilligers aanwezig om bezoekers te vertellen over de techniek en de historie van het gemaal. Ze laten zien hoe alles werkt en beantwoorden graag ieders vragen. Ook het motorenmuseum, met verbrandingsmotoren van rond het jaar 1900, is tijdens het stoomweekend geopend.
De toegangsprijs tijdens de stoomweekenden bedraagt 8 euro voor volwassenen. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar betalen 3 euro en kinderen tot en met 6 jaar gratis. Op beide dagen is De Tuut geopend van 11.00 tot 16.00 uur.
Dit is het een-na-laatste stoomweekend van het seizoen. Het laatste stoomweekend vindt plaats op zaterdag 13 en zondag 14 september. Voor meer informatie, zie de website.



