Unitas'28 - SCD'33
Unitas'28 - SCD'33 Foto: Sjaak Janssen

Derby Unitas’28 - SCD’33

Sport

WAMEL – Unitas heeft zich knap hersteld van de eerdere nederlaag tegen SCP en wist in eigen huis streekgenoot SCD met 2-1 te verslaan. Unitas moest het in deze wedstrijd stellen zonder de geblesseerde Sem Kars en de afwezige Tom Derks, en kreeg het dan ook niet cadeau.

De bezoekers uit Deest namen brutaal de leiding nadat een aanvaller van SCD de bal met een fraaie krul vanaf afstand over doelman Jur van Hal in het net liet verdwijnen: 0-1. Een flinke domper voor de thuisploeg, die daarmee met een achterstand de rust in ging.

In de tweede helft bracht Unitas enkele frisse krachten binnen de lijnen en dat sorteerde effect. Gino Feroce bracht met een puntgave voorzet Bob Dikker in stelling, die bij de tweede paal knap raak kopte: 1-1. De ommekeer was ingezet, en niet veel later viel ook de winnende treffer. Yekta Demirtas rondde een vlotlopende aanval koelbloedig af en liet doelman Aiko Sonneveld kansloos: 2-1.

In de slotfase werd het nog even billenknijpen voor de thuisploeg, want SCD zette alles op alles voor de gelijkmaker. Unitas hield echter stand en trok de overwinning met veel inzet over de streep.

Dankzij deze zege blijft Unitas volop meedoen in de strijd om een prijs. De komende weken worden cruciaal: op zondag 11 mei wacht de uitwedstrijd tegen Niftrik op sportpark De Eik (aanvang 14.00 uur), gevolgd door het slotduel thuis tegen titelkandidaat WVW op 18 mei. De spanning stijgt in Wamel.

Door Sjaak Janssen

Unitas'28 - SCD'33