
Samen ontbijten tijdens De Gelderse Dag
NieuwsREGIO - Op zaterdag 26 september vindt de tweede editie van De Gelderse Dag plaats. Deelnemers starten de dag gezamenlijk met een ontbijt op een bijzondere locatie en nemen daarna samen deel aan een activiteit, het zogenoemde ‘Gelders kijkje bij’.
De Gelderse Dag is een initiatief van provincie Gelderland en heeft als doel de verbinding tussen inwoners en met Gelderland te vergroten. Tijdens de eerste editie, die vorig jaar plaatsvond, namen ruim 7.500 mensen deel aan activiteiten op 114 locaties, verspreid over 48 Gelderse gemeenten. Dit jaar is de opzet vernieuwd, waarbij de nadruk ligt op ontmoeting en verbinding tussen inwoners.
De dag start met een ontbijt aan lange tafels op bijzondere plekken waar iedereen mag aanschuiven. In de gemeente Druten is er vooralsnog een ontbijtactiviteit in het Bondsgebouw in Druten en in Afferden, waarbij men een bezoek brengt aan de Oude Toren. In gemeente Wijchen is onder meer een ontbijt bij Kasteel Hernen. In gemeente West Maas en Waal kan men de dag beginnen bij KomBij in Maasbommel.
Aanmelden voor het ontbijt en de activiteit kan via degeldersedag.nl/activiteiten. Organisaties en locaties die willen deelnemen aan De Gelderse Dag kunnen zich gratis aanmelden tot en met 16 augustus, via: degeldersedag.nl.

