Pestvogel.
Pestvogel. Foto: IVN

IVN Wandeling ‘Wintervogels van de Vonkerplas’

Natuur

DREUMEL - IVN Maas en Waal verzorgt zondag 14 december de bijzondere publiekswandeling rondom de Vonkerplas in Dreumel. Onder leiding van een gids gaan de deelnemers op pad in dit prachtige landschap, waar natuur en stilte elkaar vinden en waar de wintervogels een hoofdrol spelen. 

Ook buiten de plas valt er genoeg te ontdekken. In de ruige graslanden en struweelranden van de uiterwaarden houden zich vaak bekende wintergasten schuil. Misschien is het zachte tsjirpen van de Koperwiek te horen, wordt een groep Kramsvogels gespot of treft men - als het echt meezit - de mysterieuze Pestvogel, een van de meest geliefde winterverschijningen in deze regio. De wandeling is bedoeld voor iedereen: van jong tot oud en van ervaren vogelaar tot nieuwsgierige beginner.

De wandeling duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Het meebrengen van een verrekijker is handig, maar niet verplicht. Aanmelden: www.ivn.nl/afdeling/maas-en-waal.