
Ateliers geopend voor veertiende editie KunstBakens
Kunst en cultuurMAAS EN WAAL - Kunstliefhebbers kunnen op zaterdag 26 en zondag 27 september weer op ontdekkingstocht langs ateliers en bijzondere expositielocaties in het Land van Maas en Waal. Tijdens de veertiende editie van KunstBakens presenteren 28 professionele kunstenaars hun werk.
De tweejaarlijkse kunstroute voert langs acht dorpen: Appeltern, Alphen, Maasbommel, Dreumel, Wamel, Beneden-Leeuwen, Boven-Leeuwen en Druten. Tussen 12.00 en 17.00 uur zijn ateliers, tuinen en bijzondere locaties opengesteld.
Aan KunstBakens doen elf vaste deelnemers van het gelijknamige kunstenaarscollectief en zeventien gastkunstenaars mee. De gastkunstenaars exposeren onder meer bij andere kunstenaars of op bijzondere locaties, zoals een kerk en een voormalige brouwerij. Tijdens de route is werk uit uiteenlopende disciplines te bekijken. Bezoekers treffen onder meer schilderkunst, fotografie, grafiek, tekeningen, collages en keramiek aan. Ook zijn er beelden van staal, steen, hout en brons, glas-in-lood en werken waarin verschillende technieken worden gecombineerd. Op diverse locaties zijn meerdere kunstvormen te zien, in samenspel met elkaar.
De deelnemende locaties zijn herkenbaar aan een speciaal KunstBakens-baken. Op iedere locatie is gratis een routeboekje verkrijgbaar met een kaart en informatie over de deelnemende kunstenaars. Het routeboekje is ook digitaal beschikbaar via de website van KunstBakens.
KunstBakens vindt plaats op zaterdag 26 en zondag 27 september, van 12.00 tot 17.00 uur.




