
Opening nieuw dierenbeweegpad in Beuningen
AlgemeenBEUNINGEN - Peuters van KION kinderdagverblijf De Dabbertjes hebben onlangs samen met mascotte Kik een Dierenbeweegpad in Beuningen geopend. Het pad start bij de KION-locatie aan het Deciushof.
Dierenbeweegpaden zijn rondjes van ongeveer een kilometer lang, waar kinderen samen met (groot)ouders, broertjes en zusjes op zoek gaan naar bijzondere stoeptegels met afbeeldingen van dieren. Bij elke tegel hoort een opdracht, zoals stampen als een olifant of kwispelen met een hondenstaart. Deze activiteiten horen, naast wat lol te bieden, de motorische ontwikkeling van kinderen te bevorderen. De paden zijn speciaal ontworpen om kinderen op een speelse manier te laten ervaren hoe leuk bewegen in de buitenlucht kan zijn. In de gemeente Beuningen zijn meerdere Dierenbeweegpaden te vinden.
‘Bewegen is voor kinderen net zo belangrijk als eten, drinken en slapen’, vertelt Ilja Rikken, pedagoog en beleidsmedewerker bij KION kinderopvang. Volgens haar wordt bewegen veel gekoppeld aan sport of georganiseerde activiteiten, terwijl juist de dagelijkse momenten een groot verschil kunnen maken. ‘Het belangrijkste is dat kinderen plezier ervaren in bewegen’, aldus Ilja. ‘Als bewegen leuk is, gaan kinderen het vanzelf vaker doen.’ Onlangs namen kinderen en medewerkers van KION dan ook deel aan de Peutervierdaagse en is ook de Avondvierdaagse in trek bij de kinderen. ‘Op die manier ervaren kinderen dat bewegen niet alleen gezond is, maar vooral ook leuk.’
De Dierenbeweegpaden zijn een initiatief van de gemeente Beuningen. De routes van de vijf Dierenbeweegpaden zijn te vinden op: beuningensamen.nl/pagina/dierenbeweegpaden.



