Dickens Festijn Druten 2023
Dickens Festijn Druten 2023 Foto: John van Gelder

Dickens Festijn Druten

zondag 14 december 2025 11:00

Op zondag 14 december herleeft een Engelse stad uit de negentiende eeuw in volle glorie tijdens het Dickens Festijn in Druten. Honderden personages uit de beroemde boeken van de Engelse schrijver Charles Dickens komen die dag tot leven in het historische centrum van Druten. Straten bedekt met stro en gevuld met heerlijk geurende kerstbomen zorgen ervoor dat bezoekers helemaal worden ondergedompeld in de sfeer van het Victoriaanse tijdperk.

Bezoekers van het Dickens Festijn in Druten worden getrakteerd op schilderachtige Dickens-taferelen, indrukwekkende straattheateracts, koren en muziekgroepen, bourgondische horecapunten, nostalgische kinderspelen, een knusse kerstfair, verteltheater, miniconcerten, ambachten, knisperende kampvuren, een nostalgische kermis en een stadsomroeper.

Tijdens het Dickens Festijn zorgen zo’n achttien muziek- en zanggroepen voor een onvergetelijke sfeer. Verwacht een bont gezelschap van middeleeuwse muzikanten, koren, fanfares en zelfs een authentieke doedelzakgroep. De koren die tijdens Dickens zullen optreden zijn: Nova, Compagnie Gallimaufry, Eendracht, The New Harvest Singers, Mackay Bagpipes Services, In Petto, Koorkids, De Bokkebloazers, Les Pastoureaux Jolis, The Lads, Wereldmuziekkoor Nonjana, PlusFour, Mackay Bagpipes, Kerstwind. The Christmas Band, Jingle Ladies, Kapel Decibel en een special guest.

Acts

De (straat)acts die tijdens het Dickens Festijn zorgen voor een onvergetelijke herinnering zijn: een ganzenhoeder, levende kersttafel, levend standbeeld: meisje met de zwavelstokjes, grand dame, de rode loper, hoedenpaswinkeltje (geen verkoop), poelier Hutch, Scrooge, kastanjepoffer, Dickens-goochelaar, Dickens-fotograaf, toiletjuffrouw Mees, waarzegger, verhalenverteller Martijn, snelcursus zakkenrollen, klein mannetje met freule, smid, nettenkoper, mandenmaker, leerbewerker, touwslager, palingroker, heksenwaag, Punch & Judie Candy Store, popcornkraam en een huiskamertafereel.

Parades

Het Dickens Festijn start en sluit traditiegetrouw met een sfeervolle ochtend- en avondparade, die door verschillende zang- en muziekgroepen wordt opgeluisterd. Iedereen is van harte welkom om, bij voorkeur in Dickens-kleding, mee te lopen. De ochtendparade start om 11.00 uur bij de Protestantse Kerk en eindigt bij de Carroussel op de markt. De avondparade start om 16.15 uur op dezelfde start- en eindlocatie. We sluiten af met het zingen van een mooi lied, onder begeleiding van verschillende koren. 

Entree

De entree tot het Dickens Festijn in Druten bedraagt 5 euro per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar mogen het evenement gratis bezoeken. De entreekaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Plus Lenssen Druten voor 4,50 per stuk..

Locatie